İremAy Akademi | Farkında Mısın?
40
post-template-default,single,single-post,postid-40,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Farkında Mısın?

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate

Farkında Mısın?

13:04 03 Ekim in Art
0 Comments

Evren,ses veriyor!..işitiliyor ama anlamıyoruz…Rüzgarın yaprakları yalarken çıkardığı hışırtı ,denizin kayalara vururken çıkardığı melodi, yağmurun çıkardığı sese ne demeli …kesilen bir ağacın ağlaması birde…Tüm canlıların senfonisini de unutmayalım…Evet işitiyoruz ama göremiyoruz , cortex kapalı , aldığımız yanlış eğitimler,çocuk çağdan bu yana maruz kaldığımız şartlanmalar,akıl gözümüzün kabuk bağlamasına neden oldu..Bu yüzdendir ki farkında olmak nedir bilmiyoruz..Bunun uzun bir yolculuk olduğu kesin…önce gönüllü olmak gerekir…Adanmışlık da şart…Rehberini doğru seçmek de bir o kadar önemli,yoksa gideceğin adres de yanlış olabilir.

1 ve 0 sayılarını ele alalım,bu sayılar aynı zamanda bilgisayar dilidir,canlı ve enerjisi olduğu halde cansız addedilen tüm varlıklarda bu sayılara rastlamak mümkündür..,bizlerde sıfırdık … anne rahminden çıktıktan sonra bir olduk, sonunda yine sıfır…,nokta…,hiç… olacağız.İşaretler..,zahiri ve batıni hayatımız boyunca farkında olamadığımız, göremediğimiz ne çok işaretler var..İnsan ve evren….aradaki gerçek bağ nedir,nasıldır,niçindir? Tüm evren görünmeyen kablolarla birbirine bağlı..sen,ben,o,her birimiz bağlıyız…Derin bir farkındalık içesine girerek tüm bu ilişiği çözebilmek mümkündür..

Yüzyıllardır, çözülemeyen insan gizemi ,hakikatte açığa henüz çıkamamış gerçek insan potansiyeli, Herkeste merak uyandıran konuların en başında gelmektedir şüphesiz..Bu uğurda çok savaşlar verildi,kan döküldü,inanç sistemleri ve dinler var oldu.Bu günde sırrını koruyan en karanlık nokta insanın kendi karanlığıdır.Öyleyse farkındalık bir aydınlanma sürecidir.Hakikate ulaşabilmek için çıkılan yolun başlangıç noktası insan,yol da insan,varılacak nokta da yine insandır.

İnsanı ,evrenin bir minyatürü gibi düşünmek benim benimsediğim bir düşünce olmuştur.Ve örtüşen bir çok nokta açığa çıkmıştır yaptığım karşılaştırmalarda da.Farkında olmak ,uyanmak diyoruz vede aydınlanmak ,yaşamada rüya diyebiliriz öyleyse..Herkesin rüyası aynı mıdır?Bu sorular başka soruları da beraberinde getirecektir.Tüm sorulara cevap verebilme çabası önce inzivaya çekilme ile başlar.Şartlanmalardan sıyrılma ve ön yargısız düşünme ile devam eder. Medite olun,içinize dönün ve sükut edin içinizde. sevgiler,

Hülya ÇİZİKMAN

[email protected]

İremAY Akademi kurucusu, Yaşam Koçu, Eğitmen, Yazar

No Comments

Post A Comment